bi çorba içersin canım

Aşağıda bahsi geçen kişi ve kurumlar yer yer hayal ürünü, yer yer gerçektir. Üzerinize almayın diye ucu açık açık söylüyorum.

koltuk-alti-terlemesi-nasil-onlenir_1

☻Zaten sisten vapur iptal olmuş, gerisin geri yürüyüp Üsküdar otobüsüne binmişim. Otobüs leş gibi, herkes nefesini yanındakinin ağzına üflüyor, nefesler kokuyor, aman yarabbi böyle bir şey olamaz bütün tutunma demirleri sıcak falan. Zaten tiksinirim, neyse buldum soğuk bir yerini tutundum gidiyorum ama nasıl da sıcak bastı, yanıyorum. Yanımda duran amca bir şey mi uzatıyordu ne yapıyordu, bir an zaman benim için resmen durdu. Köprü trafiği kadar durdu. KAZAKLI VE TERLİ KOLTUK ALTI elime değdi. DEĞDİ. Amca naaptın ya? AMCA NAPTIN NAPTIN? dedim. O an o elimi kesip atmak istedim. Öğürerek kusmak ya da AAAAAA diye bağırmak istedim. Ya ıyy değdi elime resmen. Düşmanıma yaşatma o anı allahım. Ya da yaşasın horosbu.

ּ (Temsili fotoğraf google görsellere terli koltuk altı yazınca çıktı)

☻Ya bir de toplu taşımalarda gazete okurken keşke belli periyotlarla gösterseniz hangi gazete olduğunu. Çünkü ben şahsen insanları okudukları gazetelere göre aşağı yukarı bir kategoriye sokarım toplu taşımalarda. Ona göre yaparım telefon konuşmalarımı falan ne bileyim. Yani karşımda CHPli, kızıl saçlı bir kadın oturuyorsa onun kaldırabileceği şeyler başka, muhafazakar bir teyzem oturuyorsa kaldırabileceği şeyler başka, mazallah. Hayır 20-25 dakika karşılıklı gidiyorsak, bunları bilelim. 20-25 dakika da hiç az bir süre değil yani.

ּ☻Bi arkadaşım gözlerimin önünde kediye “yerçekimli karafil”i okudu. Ama o arkadaşın sesi zaten şiir okumak için yaratılmış bir ses. Baya böyle vurgulu falan okudu şiiri, kedi de dinledi.

ּ☻Yine aynı arkadaşım, kedi çorbayı içmiyor diye ekmek doğradı içine ve kedi içti. Kedilerle arasında garip bi bağ var zaar.

☻Benim kediler arada bir halıya kaçırıyor kakalarını. Yine bir gün koridora yapmış biri, annem GÖTÜN PATLASIN nidaları atarak kedinin suratına tükürdü. Gerçekten tükürdü.

ּ☻Tıka basa yemişim gelmişim, tok olduğumu anlatamıyorum ananeme. Ah benim ananem dünyaları yemişim, geğirecek hava boşluğu yok içimde, hala “bi çorba içersin canım” diyorsun. Senin kedi canını yiyeyim vallahi tokum. Ah benim “yeterli” dedikten sonra tabağa bir dolu kepçe daha koyan ananem vallahi yiyemem ya anla artık.

ּ☻Yazık vallahi yazık. Sen çocuğu kovalıyorsun kovalıyorsun, gözlerinin önünde bir başkasıyla çıkıyor (burada lütfen şunun 2.10’dan sonrasını izleyiniz). Bari sakalları kes biraz karizma gitsin de içim soğusun. Çünkü kabul edelim ki sinek kaydı +3 ise sakal +10 falan. Buradan bu durumlar için The Doors – We Could Be So Good Together’ı tavsiye ediyorum. I know we could. Olamaz mı? Olabilir. Teşekkürler.

ּ☻Ailemden ayrı eve çıkacağımı duyan ananem; “Kızım daha kaç yaşındasın dur şimdi, kocanla çıkarsın öyle tutarsın yeni ev.” Gibi bir şey dedi. Aynı ananem bana dövme yaptırdığımda da “Kızım ya evleneceğin adam istemezse? Ya şart koşarsa?” Demişti. Cevap vermiyorum. Ben çay koyayım mı anane, içeriz di mi?

☻Babam için bakmalar denizi; “o ne sigaralı fotoğraf koymuşsun, küllük dolu” dedi. Kızıyor sandım “e biliyosun içtiğimi, bilmiyo musun” dedim. “o küllüğü boşalt BOŞALT yatmadan. Bütün odaya siniyor o koku. Kaç kere dedim uyuma öyle” dedi. Babamla televizyonda sigarayla ilgili çirkin kamu spotları çıkınca göz göze gelip, ortak kararla kanal değiştirdiğimizi söylemiş miydim? Babam gerçekten tatlı biri. Tabi annem bu arada küfürler, beddualar.

☻Ya şimdi bazen su döküyoruz ya üzerimize. Bana öyle geliyor ki dökülen sıcak su, soğuk sudan daha çabuk kuruyor. Sanki öyle gibi. Gerçekten böyle midir acaba? Biri benim için araştırsa ya bunu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s